Program

LUNI 18.09.2017
12:00 TEZAUR DIN ARDEAL /
13:00 PIAȚA / redifuzare /
13:30 OAMENI ȘI DESTINE / redifuzare / Salvatorul de vieți, col.r. Ioan Mureșan
14:00 TÂNĂRA GENERAȚIE / redifuzare / Poveste de artist, Laura Rafael
14:30 JURNAL /
15:00 ORA DE SPORT / redifuzare / Luptele, un nou sezon – Pregătiri pentru naționale
15:30 FILM DOCUMENTAR / redifuzare /
16:30 MĂRTURII ALE TRECUTULUI / redifuzare / Destinul Anei
17:00 TEZAUR DIN ARDEAL /
18:00 GRAI ARDELENESC / Început de an școlar
18:30 REMEDII PENTRU SĂNĂTATE / Tarhonul, Alexandru Hirișcău
19:00 EVENIMENT ARDELEAN /
19:30 JURNAL /
20:00 ALESUL LA RAPORT / Ioan Macarie, inspector școlar general IȘJ Mureș
21:00 EVENIMENT ARDELEAN /
22:00 JURNAL /
22:30 TEZAUR DIN ARDEAL /
23:00 ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

MARȚI 19.09.2017
12:00 TEZAUR DIN ARDEAL
13:00 GRAI ARDELENESC / redifuzare / Început de an școlar
13:30 REMEDII PENTRU SĂNĂTATE / redifuzare / Tarhonul, Alexandru Hirișcău
14:00 EVENIMENT ARDELEAN / redifuzare /
14:30 JURNAL
15:00 ALESUL LA RAPORT / redifuzare / Ioan Macarie, inspector școlar general IȘJ Mureș
16:00 EVENIMENT ARDELEAN / redifuzare /
17:00 TEZAUR DIN ARDEAL
18:00 EVENIMENT ARDELEAN /
19:00 DE LA ȚARĂ ADUNATE / loc. Petelea
19:30 JURNAL
20:00 TÂNĂRA GENERAȚIE / Cântec, joc și voie bună, Loredana Pop
20:30 CUVINTE PENTRU SUFLET / Duminica a XVIII-a după Rusalii, pr. Daniel Pașcanu
21:00 PRINTRE RÂNDURI / Poeme pentru minte, inimă şi literatură, Elena M. Cîmpan
21:30 PE MELEAGURI NATALE / Calitatea serviciilor toplițene, Adrian Stan
22:00 JURNAL
22:30 TEZAUR DIN ARDEAL
23:00 ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

MIERCURI 20.09.2017
12:00 TEZAUR DIN ARDEAL
13:00 EVENIMENT ARDELEAN / redifuzare /
14:00 DE LA ȚARĂ ADUNATE / redifuzare / loc. Petelea
14:30 JURNAL
15:00 TÂNĂRA GENERAȚIE / redifuzare / Cântec, joc și voie bună, Loredana Pop
15:30 CUVINTE PENTRU SUFLET / redifuzare / Duminica a XVIII-a după Rusalii, pr. Daniel Pașcanu
16:00 PRINTRE RÂNDURI / redifuzare / Poeme pentru minte, inimă şi literatură, Elena M. Cîmpan
16:30 PE MELEAGURI NATALE / redifuzare / Calitatea serviciilor toplițene, Adrian Stan
17:00 TEZAUR DIN ARDEAL
18:00 FOLCLORUL, ESENȚA ROMÂNULUI / Noblețea mesajului muzical, Cora Munteanca
18:30 PLUS PENTRU SĂNĂTATE / Medicina sufletului, dr. Maria Pop
19:00 NESTEMATE SOMEȘENE
19:30 JURNAL
20:00 LA FERMĂ / Rasa Bălţată în România
20:30 ORA DE SPORT / Juniorii de la Mureșul Deda – Fotbal pe Valea Mureșului
21:00 COVORUL ROȘU
21:30 MAGYAR PERCEK / Povești de viață, prima parte / Élettörténetek, I-rész
22:00 JURNAL
22:30 TEZAUR DIN ARDEAL
23:00 ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

JOI 21.09.2017
12:00 TEZAUR DIN ARDEAL
13:00 FOLCLORUL, ESENȚA ROMÂNULUI / redifuzare / Noblețea mesajului muzical, Cora Munteanca
13:30 PLUS PENTRU SĂNĂTATE / redifuzare / Medicina sufletului, dr. Maria Pop
14:00 NESTEMATE SOMEȘENE
14:30 JURNAL
15:00 LA FERMĂ / redifuzare / Rasa Bălţată în România
15:30 ORA DE SPORT / redifuzare / Juniorii de la Mureșul Deda – Fotbal pe Valea Mureșului
16:00 COVORUL ROȘU
16:30 MAGYAR PERCEK / redifuzare / Povești de viață, prima parte / Élettörténetek, I-rész
17:00 TEZAUR DIN ARDEAL
18:00 REMEDII PENTRU SĂNĂTATE / redifuzare / Tarhonul, Alexandru Hirișcău
18:30 UNIVERSUL COPIILOR / Alexia Urzică
19:00 OAMENII VORBESC / Implicarea în acțiunile caritabile
19:30 JURNAL
20:00 FABRICAT ÎN TRANSILVANIA /
20:30 OAMENI ȘI DESTINE /
21:00 EVENIMENT ARDELEAN /
22:00 JURNAL
22:30 TEZAUR DIN ARDEAL
23:00 ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

VINERI 22.09.2017
12:00 TEZAUR DIN ARDEAL
13:00 REMEDII PENTRU SĂNĂTATE / redifuzare / Tarhonul, Alexandru Hirișcău
13:30 UNIVERSUL COPIILOR / redifuzare / Alexia Urzică
14:00 OAMENII VORBESC / redifuzare / Implicarea în acțiunile caritabile
14:30 JURNAL
15:00 FABRICAT ÎN TRANSILVANIA / redifuzare /
15:30 OAMENI ȘI DESTINE / redifuzare /
16:00 EVENIMENT ARDELEAN / redifuzare /
17:00 TEZAUR DIN ARDEAL
18:00 PE MELEAGURI NATALE / Calitatea serviciilor toplițene, Adrian Stan
18:30 MĂRTURII ALE TRECUTULUI / Limensul de Nord al Imperiului Roman
19:00 PIAȚA
19:30 JURNAL
20:00 SAREA`N BUCATE / Brioşe şi budincă de iaurt cu frăguţe şi banane
20:30 AVENTURĂ ÎN NATURĂ / Carasul de aur
21:00 BUCHET FOLCLORIC ARDELEAN
22:00 JURNAL
22:30 TEZAUR DIN ARDEAL
23:00 ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

SÂMBĂTĂ 23.09.2017
12:00 TEZAUR DIN ARDEAL
23:00 ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 10 AM

DUMINICĂ 24.09.2017
10:00 CUVINTE PENTRU SUFLET / redifuzare / Duminica a XVIII-a după Rusalii, pr. Daniel Pașcanu
10:30 PLUS PENTRU SĂNĂTATE / redifuzare / Medicina sufletului, dr. Maria Pop
11:00 LA FERMĂ / redifuzare / Rasa Bălţată în România
11:30 NESTEMATE SOMEȘENE
12:00 COVORUL ROȘU
12:30 SAREA`N BUCATE / redifuzare / Brioşe şi budincă de iaurt cu frăguţe şi banane
13:00 HOROSCOP
13:15 SPORT CU ADINA
13:30 UNIVERSUL COPIILOR /
14:00 VIAȚA LA ȚARĂ /
15:30 AVENTURĂ ÎN NATURĂ / Carasul de aur
16:00 BUCHET FOLCLORIC ARDELEAN /
17:00 TEZAUR DIN ARDEAL
18:00 FOLCLORUL, ESENȚA ROMÂNULUI / Noblețea mesajului muzical, Cora Munteanca
18:30 HOROSCOP
18:45 SPORT CU ADINA
19:00 UNIVERSUL COPIILOR / redifuzare /
19:30 VIAȚA LA ȚARĂ / redifuzare /
21:00 FABRICAT ÎN TRANSILVANIA /
21:30 FILM /
22:30 TEZAUR DIN ARDEAL
23:00 ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

Arhiva Emisiuni Ardeal TV