Program

LUNI 23.11.2020

12:00   TEZAUR DIN ARDEAL /
13:00   MĂRTURII ALE TRECUTULUI / redifuzare /Regimentul II de Graniță Năsăud, Ioan Seni
13:30   OAMENI ȘI DESTINE / redifuzare /Amintiri din alte vremuri, Letiția Sântean
14:00   ORA DE SPORT / redifuzare /Pasiunea pentru mișcare, Volei reghinean, Daniel Radu
14:30   JURNAL /
15:00   ALESUL LA RAPORT / redifuzare /
16:00   PE MELEAGURI NATALE / redifuzare /Fila de Parenting – Vestimentația Copiilor în sezonul rece, Crina Onciu – director executiv atelier de haine
16:30   AVENTURĂ ÎN NATURĂ / redifuzare /
17:00   TEZAUR DIN ARDEAL
18.30   REMEDII PENTRU SĂNĂTATE /Varza
19:00   GRAI ARDELENESC /Ziduri și suflete colorate, Pr. Cătinean Petru
19:30   JURNAL /
20:00   PLUS PENTRU SĂNĂTATE/Consultații pediatrice în pandemie, dr. Alexandra Lațcu
20:30   EVENIMENT ARDELEAN /Concert Dabyeot – Youth Wind Orchestra
22:00  JURNAL
22:30   TEZAUR DIN ARDEAL /
23:00   ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

MARȚI 24.11.2020
12:00   TEZAUR DIN ARDEAL
13:30   REMEDII PENTRU SĂNĂTATE /Varza
14:00   GRAI ARDELENESC/ redifuzare /Ziduri și suflete colorate, Pr. Cătinean Petru
14:30   JURNAL
15:00   PLUS PENTRU SĂNĂTATE/ redifuzare /Consultații pediatrice în pandemie, dr. Alexandra Lațcu
15:30   EVENIMENT ARDELEAN / redifuzare /Concert Dabyeot – Youth Wind Orchestra
17:00   TEZAUR DIN ARDEAL
18.05   EMISIUNE ELECTORALĂ/Candidat PSD: DINU SOCOTAR pentru funcția de deputat
18.35   EMISIUNE ELECTORALĂ/Candidat PNL: ERVIN MOLNAR pentru funcția de deputat
19:00   JURNAL BISTRIȚEAN /lt.col. GEORGETA CĂȘVAN – ofițer informare și relații publice Inspectoratul de Jandarmi Județean Bistrița-Năsăud
19:30   JURNAL
20:00   MĂRTURII ALE TRECUTULUI /Casa de la Călimănel, Florina Oprea
20:30   CUVINTE PENTRU SUFLET /Duminica a XXX-a după Rusalii, Parohia Ortodoxă Gurghiu, jud. Mureș, preot Aurel Oltean
21:00   BUCHET FOLCLORIC ARDELEAN / redifuzare /Dorina Oprea
22:00   JURNAL
22:30   TEZAUR DIN ARDEAL
23:00   ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

MIERCURI 25.11.2020
12:00   TEZAUR DIN ARDEAL
13:00   EVENIMENT ARDELEAN /redifuzare/
14:00   JURNAL BISTRIȚEAN /redifuzare/ lt.col. GEORGETA CĂȘVAN – ofițer informare și relații publice Inspectoratul de Jandarmi Județean Bistrița-Năsăud
14:30   JURNAL
15:00   MĂRTURII ALE TRECUTULUI / redifuzare /Casa de la Călimănel, Florina Oprea
15:30   CUVINTE PENTRU SUFLET / redifuzare /Duminica a XXX-a după Rusalii, Parohia Ortodoxă Gurghiu, jud. Mureș, preot Aurel Oltean
16:00   BUCHET FOLCLORIC ARDELEAN / redifuzare /Dorina Oprea
17:00   TEZAUR DIN ARDEAL
18.05   EMISIUNE ELECTORALĂ/Susținător PSD Cristian Moldovan
18.35   EMISIUNE ELECTORALĂ/Candidat PMP: Cristian Țucă pentru funcția de senator
19:00   NESTEMATE SOMEȘENE /
19:30   JURNAL
20:00   LA FERMĂ /
20:30   ORA DE SPORT /BC CSU Sibiu la zi
21:00   COVORUL ROȘU
21:30   MAGYAR PERCEK /Bölcsőtől bölcsőig/De la leagăn la leagăn
22:00  JURNAL
22:30   TEZAUR DIN ARDEAL
23:00   ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

JOI 26.11.2020
12:00   TEZAUR DIN ARDEAL
13.30   TÂNĂRA GENERAȚIE /redifuzare/
14:00   NESTEMATE SOMEȘENE /redifuzare/
14:30   JURNAL
15:00   La Fermă / redifuzare /
15:30   ORA DE SPORT / redifuzare /BC CSU Sibiu la zi
16:00   COVORUL ROȘU
16:30   MAGYAR PERCEK / redifuzare /Bölcsőtől bölcsőig/De la leagăn la leagăn
17:00   TEZAUR DIN ARDEAL
18:00   REMEDII PENTRU SĂNĂTATE/redifuzare/Varza
18:30   UNIVERSUL COPIILOR/redifuzare/Călătorie în lumea poveștilor XXXI
19:00   CALEIDOSCOP TRANSILVAN/Conservarea și promovarea tradițiilor, Iulian Praja – manager CJCTEA Mureş
20:00   OAMENI ŞI DESTINE /
20:30   EVENIMENT ARDELEAN/
22:00   JURNAL
22:30   TEZAUR DIN ARDEAL
23:00   ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

VINERI 27.11.2020
12:00   TEZAUR DIN ARDEAL
13:00   REMEDII PENTRU SĂNĂTATE / redifuzare /Varza
13.30   UNIVERSUL COPIILOR /redifuzare /Călătorie în lumea poveștilor XXXI
14:00   CALEIDOSCOP TRANSILVAN/ redifuzare /Conservarea și promovarea tradițiilor, Iulian Praja – manager CJCTEA Mureş
14:30   JURNAL
15:00   OAMENI ŞI DESTINE /redifuzare/
15:30   EVENIMENT ARDELEAN / redifuzare /
17:00   TEZAUR DIN ARDEAL
18:05   EMISIUNE ELECTORALĂ/Susținător PSD: DAN VASILE DUMITRU pentru alegerile parlamentare 2020
18:35   EMISIUNE ELECTORALĂ/Candidat PNL: Theodora Benedek pentru funcția de senator
19:05   EMISIUNE ELECTORALĂ/Candidat Alianța USR Plus: Adrian Giurgiu pentru funcția de deputat
19:30   JURNAL
20:00   SAREA`N BUCATE  /Wrap cu pui
20:30   DIN ARDEAL CU VOIE BUNĂ / ÎN DIRECT
22:30   JURNAL
23:00   ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

SÂMBĂTĂ 28.11.2020

12:00   SPORT DE WEEK-END cu Radu Crișan
13:00   COVORUL ROŞU / redifuzare
13:30   TÂNĂRA GENERAŢIE / redifuzare/
14:00   DIN ARDEAL CU VOIE BUNĂ / redifuzare /
16:00   TEZAUR DIN ARDEAL
21:00   FILM ROMÂNESC/
23:00   ARDEALUL ÎN DIRECT / 00 – 10 AM

DUMINICĂ 22.11.2020

10:00   CUVINTE PENTRU SUFLET / redifuzare /Duminica a XXVI-a după Rusalii Parohia Ortodoxă Rușii – Munți, jud. Mureș, preot Daniel Cota
10:30   PLUS PENTRU SĂNĂTATE / redifuzare /Stresul prelungit și gestionarea lui, Oana Raluca Cueșdeanu – psihoterapeut
11:00   LA FERMĂ / redifuzare /Produs în Bistrița-Năsăud, Elena Maria Bărbos
11:30   NESTEMATE SOMEȘENE / redifuzare /Cântece din Rodna cu Lenuța Filipoi
12:00   COVORUL ROȘU / redifuzare /
12:30   SAREA`N BUCATE / redifuzare /Quesadilla
13:00   HOROSCOP
13:15   SPORT DE WEEK-END cu Radu Crișan
13:30   UNIVERSUL COPIILOR /Călătorie în lumea poveștilor XXXI
14:00   BUCHET FOLCLORIC ARDELEAN/Dorina Oprea
15:00   VIAȚA LA ȚARĂ /Povești de toamnă cu Mihai Moldovan
16:00   AVENTURĂ ÎN NATURĂ /
16:30   FABRICAT ÎN TRANSILVANIA /
17:00   FILM ROMÂNESC / redifuzare /
18:30   PE MELEAGURI NATALE / redifuzare /Fila de Parenting – Vestimentația Copiilor în sezonul rece, Crina Onciu – director executiv atelier de haine
19:30   UNIVERSUL COPIILOR / redifuzare /Călătorie în lumea poveștilor XXXI
20:00   VIAȚA LA ȚARĂ / redifuzare /Povești de toamnă cu Mihai Moldovan
21:00   TEZAUR DIN ARDEAL
23:00   ARDEALUL ÎN DIRECT / 11 PM – 12 AM

 

Arhiva Emisiuni Ardeal TV